Zobacz biznes z innej perspektywy. X konferencja Sieci Przedsiębiorczych Kobiet

BE OPEN - X Konferencja Sieci Przedsiębiorczych Kobiet

31 maja zapraszamy do Warszawy na dziesiątą konferencję Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, poświęconą tematowi otwartości w szerokim rozumieniu.

Bądź otwarta i zobacz swój biznes z perspektywy jutra. BE OPEN

Nie musisz zgadywać jaka będzie przyszłość. Nie musisz się jej bać, ani na nią czekać. Możesz być jedną z tych, które wiedzą, co widać na horyzoncie. Możesz być jedną z tych, które ją kształtują. Jak? Bądź otwarta na nowe technologie i zmiany, które przynoszą. Bądź otwarta na ludzi i na nowe sposoby na współpracę. Nie zamykaj swojej firmy pod kloszem, z obawy przed konkurencją. Bądź otwarta i zobacz to, na co inni zamykają oczy. Tam gdzie są zagrożenia, są też szanse na rozwój.

 

X konferencja Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
Data: 31 maja 2017
Miejsce: Centrum Konferencyjne Muranów w Muzeum Polin
Tytuł: BE OPEN. Zobacz biznes w perspektywy jutra.
Ilość uczestników: 550 osób, bywalczynie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet

Konferencja już po raz siódmy objęta jest patronatem magazynu FIRMER i portalu Firmy.net.

Specjalny rabat dla czytelników bloga: -20% na hasło FIRMERX

 

-> Link do wydarzenia i rejestracji: www.xkonferencjaspk.evenea.pl

 

X konferencja Sieci Przedsiębiorczych Kobiet -BE OPEN-1

 

PROGRAM KONFERENCJI

9:15 – 9:30 Katarzyna Wierzbowska i Dorota Czekaj, powitanie

9:30 – 9:45 wystąpienia współorganizatora: Miasta St. Warszawy oraz partnera – Citi Handlowy

9:45 – 10:10 Marek Staniszewski, Heuristica, Improwizacja – znaczenie – prowokacja

W zmieniającym się otoczeniu biznesowym, społecznym i technologicznym każda zmiana może stanowić barierę lub szansę. Jeśli ma być szansą, to wymaga postawy otwartości, elastyczności i szybkiego reagowania na sygnały płynące z otoczenia. O ile dawniej ceniona była umiejętność powtarzania wypracowanych schematów i rozwiązań, o tyle dziś coraz cenniejsza staje się zdolność spontanicznej improwizacji. W jaki sposób improwizować by przynosiło to jak najwięcej wartości i korzyści?

10:10 – 10:35 Aleksandra Przegalińska, MIT, Technologiczne przyspieszenie jako wyzwanie społeczne

Już dziś każda z nas może już w domowych warunkach przetestować najprostsze przejawy sztucznej inteligencji. Rosnąca dostępność AI zmusza do refleksji nad etycznymi, psychologicznymi i społecznymi konsekwencjami rozwoju technologii, a także do otworzenia szerokiej debaty dotyczącej tego, jak dalej wyobrażamy sobie rozwój technologiczny.

11:35 – 11:45 Kinga Nowakowska, Black Swan Fund, Czy warto inwestować w startupy i jak to robić?

10:45 – 11:15 przerwa kawowa | równolegle: sesja kawowa z Black Swan Fund dla potencjalnych inwestorek (obowiązują wcześniejsze zapisy)

11:15 – 11:45 Katarzyna Królak Wyszyńska, Innovatika, O nowych modelach biznesowych i inspiracjach z rynku.

11:45 – 12:15 Julia Izmałkowa, Izmałkowa, Future is now!

Opowiem o kilku najważniejszych siłach, które kształtują naszą przyszłość. Niektórzy nazywają je trendami – ja uważam,że kluczowa jest uważna obserwacja teraźniejszości. Te siły nie są często ani odkrywcze ani spektakularne, ale są jak powietrze i woda – niezbędne dla naszego funkcjonowania nawet jeżeli są codzienne i oczywiste. Chcę zwrócić uwagę na kilka takich oczywistości – które będą stanowić DNA każdej skutecznej firmy w przyszłości – bo teraz są wdrukowane w DNA każdej innowacyjnej firmy.

12:15 – 12:45 Prof. Bolesław Rok, ALK, Otwarte modele biznesowe. W poszukiwaniu pozytywnego wpływu

Są na świecie tacy ludzie, którzy zakładają przedsiębiorstwa po to, by jedynie zarobić jak najwięcej i jak najszybciej, nie myśląc o odpowiedzialności, społeczeństwie i zrównoważonym rozwoju. Ale są też tacy, którzy tworzą „pozytywne” firmy. Często są one firmami globalnymi od samego początku, zapewniając nieograniczony czasowo i przestrzennie dostęp (access economy), wykorzystując wydajne aplikacje i idee pochodzące z wielu „modnych” koncepcji ostatnich lat, m.in. gospodarki inkluzywnej (inclusive economy), gospodarki zamkniętego obiegu (circular economy), nowej przedsiębiorczości społecznej (social entrepreneurship), czy ekonomii współpracy (collaborative economy, sharing economy). W modelach tych zwraca się uwagę przede wszystkim na otwarte innowacje (open innovation), umożliwiające współpracę z otoczeniem na różnych etapach powstawania produktów i usług (user-driven). Rozwój takich modeli przyczynia się do wzmocnienia pozytywnego wpływu (impact investment), skierowanego na zmiany jakości i stylu życia, wzorców produkcji i konsumpcji, w kierunku realizacji wizji zrównoważonego rozwoju.

12:45 – 13:00 Justyna Pokojska, DELab UW, Zawód Prezeska – diagnoza przedsiębiorczości kobiet

13:00 – 13:30 Dawid Prokopowicz, Google | Internetowe Rewolucje, Bądź otwarta na dane i wykorzystaj de do celów marketingowych.

13:30 – 14:45 lunch | równolegle: spotkanie Black Swan Fund dla pomysłodawczyń (obowiązują wcześniejsze zapisy)

14:45 – 15:45 Sesja Be The Change „BE OPEN”, wystąpią m.in. Paula Rettinger i Eliza Kugler z Hospicare

3 wystąpienia w duchu storytellingu, w trakcie których, prelegentki dzielą się niezwykłymi historiami o punkcie zwrotnym w ich życiu.
Punkt zwrotny to takie zdarzenie, które zmienia kierunek historii. Albo życia. Trzy kobiety opowiadają, jak dzięki wyborom, których dokonały, odmieniły biznes, rodzinę, edukację, a może nawet świat.

16:00 – 18:00 3 równoległe seminaria warsztatowe do wyboru:

1. Marek Staniszewski, Krzysztof Jankowski: 4 bieguny zarządzania
2. Ola Więcka – Jak mówić o sobie dobrze? Storytelling w praktyce
3. Agnieszka Grostal – Strategia wprowadzenia nowego produktu na rynek. Co zrobić, aby wyprzedzić konkurencję i osiągnąć sprzedażowy sukces?

Podczas konferencji uczestniczki będą mogły skorzystać z indywidualnych konsultacji z obszaru wykorzystania narzędzi internetowych do rozwoju swojej firmy, prowadzonych przez ekspertów Internetowych Rewolucji Google.

Miejsca na konsultacje z ekspertami dostępne są po wcześniejszej rejestracji.

Link do wydarzenia i rejestracji: www.xkonferencjaspk.evenea.pl

 

O autorze:

Firmy.net

Firmy.net -Wyszukiwarka firm, portal biznesowy umożliwiający kompleksową promocję firm w Internecie.

Komentuj za pomocą Facebook'a

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Administratorem danych osobowych jest NNV AG. Twoje uprawnienia.