Napisz skuteczną ofertę firmy

Jak wiele zależy od oferty?

writeZdecydowana większość firm skupia swoją działalność na dopracowaniu produktu lub usługi. Doskonałość produktu jest oczywiście bardzo ważna, ale to tylko połowa sukcesu.

Za chwilę zobaczysz, że drugą połowę sukcesu stanowi dobra oferta. Na koniec przedstawię Ci kilka pomysłów na stworzenie porządnej oferty, którą umieścisz w Internecie.

Jeśli tak wiele zależy od oferty to dlaczego popełniamy błędy?

Przeglądając oferty firm w portalu Firmy.net oraz na firmowych stronach www, widzę powielanie tych samych błędów. Niestety ogromna liczba ofert polega na wymienieniu produktów lub usług, które proponuje firma. Bardzo często wygląd oferty sprowadza się do ciągu rzeczowników oddzielonych przecinkiem. Część osób przedstawia zestaw myślników, wyliczając nazwy produktów lub usług.

Dochodzi do sytuacji, w której pomimo dużej liczby odwiedzin, oferta jest kompletnie nieskuteczna, a z pozostawionych danych kontaktowych chętnie korzystają tylko handlowcy.

Sam produkt nie wystarczy

Jeśli prowadzisz firmę albo zajmujesz się marketingiem, to powyższa sytuacja jest dla Ciebie niekorzystna. Inwestujesz w reklamę w Internecie oraz w utrzymanie strony www i nie widzisz zwrotu z inwestycji.

To czym jest Twój produkt nie jest tożsame z tym, w jaki sposób postrzegają go klienci.

Spójrz na kilka faktów:

 • Klient szuka rozwiązania problemu jakie daje produkt czy usługa.
 • Potencjalny klient nie szuka firmy, chyba że jej marka jest bardzo znana.
 • Kiedy klient widzi opis produktu lub usługi po raz pierwszy, musi zobaczyć poszukiwany sposób zaspokojenia potrzeby albo opuszcza stronę. Co ważne – prawdopodobnie już nigdy na nią nie powróci.

Jaki z tego wniosek? – Nawet jeśli Twój produkt jest niesamowicie atrakcyjny dla klienta, to nie przedstawiając korzyści jakie odniesie kupujący, skazujesz się na niskie zainteresowanie.

Teraz już wiesz dlaczego samo wyliczenie oferowanych produktów lub usług nie przyczynia się do uzyskania pożądanej reakcji klienta.

Kilka wskazówek, które możesz wdrożyć, żeby podnieść skuteczność Twojej oferty

Zwróć uwagę
Pierwsze spojrzenie klienta na Twoją ofertę decyduje czy ją przeczyta, czy raczej będzie szukał rozwiązania swojego problemu gdzie indziej.

Najbardziej efektywnym sposobem przykucia uwagi czytelnika jest nagłówek. Spraw, by nagłówek Twojej oferty przedstawiał wyraźną korzyść, jaką klient odniesie kupując Twój produkt lub usługę.

Nie kończ na nagłówku. Treść oferty musi być ciekawa. Zrób wszystko, by podtrzymać uwagę klienta w dalszej części tekstu.

Nie zapomnij o przejrzystości i czytelności tekstu, wypunktowaniach, pogrubieniach i innych elementach, które ułatwiają czytanie tekstu.

Proponuj korzyści zamiast cech
Na pewno słyszałeś, że klienci kupują zaspokojenie potrzeby, a nie cechy danego produktu. Dlatego wymieniając cechy produktu czy usługi, zawsze uzasadniaj korzyści jakie przyniosą one Twojemu klientowi. Np. oferując drzwi antywłamaniowe tak naprawdę sprzedajesz swojemu klientowi bezpieczeństwo jego rodziny i majątku.

Przedstaw jeden produkt lub jedną grupę produktów
Skup się na wyeksponowaniu korzyści produktu zamiast wyliczenia wszystkiego, co oferujesz. Klient w danym momencie szuka rozwiązania jednego problemu, a nie opisu całego asortymentu produktów.

Możesz zgrupować produkty czy usługi, które należą do danej kategorii. Na przykład, jeśli firma zajmuje się wykańczaniem wnętrz, może przedstawić każdą z wykonywanych usług jako korzyść, którą odniesie klient. Grupa tych zalet złoży się na obraz całości działań jakie proponuje firma wykańczająca wnętrza.

Chwaląc się, nie zapomnij o kliencie
Nawet jeśli opisujesz swoje osiągnięcia, to własne atuty przedstaw jako korzyść dla klienta. Powiedz mu, że np. zdobyłeś dany certyfikat po to, by miał gwarancję, że dana usługa zostanie wykonana rzetelnie. Jeśli masz nowy wspaniały lokal, zobrazuj klientowi, że chcesz, aby poczuł się komfortowo.

Wyróżnij najważniejszą korzyść
Klienci spośród wielu ofert wybiorą tę, która wyróżni się najbardziej znaczącą dla nich korzyścią. Wiele firm stawia wszystkie zalety swojego produktu lub usługi w jednym rzędzie. Jest to poważny błąd. Są bardzo małe szanse, że przeciągniesz cały rynek na swoją stronę. Lepiej postawić na jedną, wyróżniającą zaletę, by zdobyć część rynku, czyli klientów, którzy kupią ze względu na tę jedną podkreśloną przez Ciebie korzyść. Jeśli nie masz takiej taktycznej zalety, to najlepiej pomyśl, jak ją stworzyć.

Zmotywuj klienta do działania
Najgorsza rzecz jaką można zrobić w ofercie, to wzbudzić zainteresowanie klienta i nie powiedzieć mu, w jaki sposób ma kupić, dowiedzieć się więcej lub wykonać inną akcję, na której Ci zależy.

Dlatego napisz wprost: Zadzwoń pod nr …, Skorzystaj z formularza … itp.

Badaj skuteczność oferty i poprawiaj każdy jej element

Niewiele osób wie, że prawdziwa reklama nie jest efektem kreatywności jakiegoś zdolnego marketingowca. Oferta staje się skuteczna w procesie badania reakcji odbiorców i doskonalenia jej konkretnych elementów.

Niestety jeśli inwestujesz w reklamę, którą trzeba fizycznie wyprodukować, to bardzo często masz tylko jedną szansę, żeby trafić w dziesiątkę. Na szczęście takich form jest coraz mniej.

W praktyce potrzeba ciągłego badania oddźwięku reklamy, bez czego stworzenie skutecznej oferty nie jest możliwe.

Reklama internetowa daje Ci możliwość testowania różnych odmian oferty, a nawet jej poszczególnych elementów. Dlatego tworzy się kilka wersji nagłówków, zasadniczej treści oferty oraz wezwań do zakupu czy innej akcji. W Internecie nie ogranicza nas fizyczna produkcja reklamy. W każdej chwili możemy testować różne wersje oferty.

Rzeczywistość wygląda inaczej. Firma, która zainwestowała wiele pieniędzy i czasu na dopracowanie produktu czy usługi, z nieznanych nikomu powodów nie poświęca zbyt wiele uwagi doskonaleniu swojej oferty.

Wierzę, że Ty postępujesz inaczej. Jeśli uznasz, że po przeczytaniu tego tekstu masz „pewne” zaległości w przygotowaniu skutecznej oferty, nie czekaj ani chwili. Zacznij pracować nad tym, by Twoje reklamy dorastały poziomem do wartości Twoich wspaniałych produktów lub usług.

 

Firmy.net reklama

O autorze:

Avatar

Grzegorz Figoń

Komentuj za pomocą Facebook'a

Komentarze (61)

  • Avatar

   Kin

   17 stycznia 2014r. 14:17

   Warto sprawdzić niektóre porady

  • Avatar

   Ania

   27 stycznia 2013r. 22:55

   Interesujące porady, niektórym pomagają… ciekawe jak u mnie to zadziała 🙂

  • Avatar

   Szybkie tłumaczenie

   25 stycznia 2013r. 14:04

   Najlepszą ofertą jest bezpośrednie rozwiązanie jakiegoś problemu, z którym boryka sie klient. Wówczas jest spora szansa na to, że wiadomość o takie ofercie rozejdzie się pocztą pantoflową.

  • Avatar

   Józef

   24 stycznia 2013r. 17:47

   Porady na blogu są interesujące

  • Avatar

   Iwan

   23 stycznia 2013r. 18:10

   Po tygodniu testów zaobserwowałem 1,5x większą konwersję mojego landingpage… Nieźle 🙂

  • Avatar

   Jola

   15 stycznia 2013r. 17:50

   Porady wprowadziłam w życie… Teraz tylko czekać jakie przyniosą efekty 🙂

  • Avatar

   Skuteczne pozycjonowanie

   11 stycznia 2013r. 18:14

   Wpis co prawda dodany już pare lat temu jednak nadal aktualny.

  • Avatar

   Krzysiek

   21 listopada 2012r. 17:04

   Przede wszystkim trzeba znać swoich docelowych Klientów i wiedzieć dokładnie czego oni chcą. Potem należy stworzyć kilka różnych wersji oferty i sprawdzać na którą ofertę jest najwięcej odpowiedzi. Tworzenie oferty to proces stały wymagający ciągłej poprawy i stawiania cały czas tych samych pytań w poszukiwaniu lepszych odpowiedzi.

  • Avatar

   SYSTEM SECURITY

   18 listopada 2012r. 8:59

   MOŻNA SKORZYSTAĆ Z PODPOWIEDZI W TEKŚCIE.

  • Avatar

   Józef

   22 grudnia 2011r. 23:05

   Szanowni Państwo !
   Jestem na blogu http://pdc.blog.pl/ i
   chciałbym skutecznie zaistnieć w sieci
   Pozdrawiam

  • Avatar

   Łukasz

   22 grudnia 2011r. 13:01

   Wiem jak traktują klientów tzw. „Duże misie” – duże firmy, które specjalizują się w pozycjonowaniu, marketingu internetowym, czy tworzeniu wizerunku firmy.
   Przygotowywane są szablonowe działania, klient płaci za „efekty” a w rezultacie pozostawiony jest samemu sobie z informacją, że jest na pierwszej czy drugiej pozycji w wyszukiwarce Google (a, że ta pozycja była osiągnięta o 02:00 w nocy i już ten fakt nie ma racji bytu). Podobnie się ma ta sytuacja w stosunku do reklamy czy tworzenia wizerunku firmy w Internecie. Prace wykonane pięknie, ale nikt nie mówi o „konwersji”.
   Siedzę w tej branży od kilku lat, więc jeżeli chcesz skutecznie wypozycjonować swoją firmę, lub skutecznie zaistnieć w sieci – dzwoń: 505567633 lub pisz na e-mail: luki.n@poczta.fm

  • Avatar

   Józef

   1 grudnia 2011r. 16:45

   Lubię czytać tego bloga i
   zapraszam do współpracy w biznesie na
   http://www.blogger.com/post-create.g?blogID=4926304246347406036

  • Avatar

   seoagent

   30 listopada 2011r. 0:15

   Zawsze uważałem, że oferta musi pokrywać się z potrzebami jakie oczekuje od nas potencjalny klient. Bardzo dobrze przygotowana oferta zwiększa skuteczność sprzedażową gdzieś o 35%, więc warto przyłożyć podczas pisania do niej szczególną uwagę. Jednak nie ma złotej recepty, jak ją napisać. W internecie oraz wielu książkach na temat copywriteru znajdziemy wiele cennych wskazówek. Jednak poniekąt trzeba testować, testować i odpowiednie potem wyciągać wnioski.

  • Avatar

   Paweł

   24 września 2011r. 17:29

   Myślę, że można coś dla siebie zaczerpnąć z tego artykułu. Zainteresowanych nauką języków przez SKYPE lub z dojeżdzającym na wskazane miejsce lektorem, zapraszam do Szkoły NeoLingua (www.neolingua.pl).

   Pozdrawiam,
   Paweł

  • Avatar

   Wojciech

   30 lipca 2011r. 2:24

   Ciekawy artykuł.
   Generalnie z tym wszystkim się zgadzam. Tylko, że akurat jestem w takiej branży gdzie nie wolno się wprost reklamować i gdzie np. jest sporo ograniczeń dot. informacji jakie mogę umieszczać na swojej stronie.

  • Avatar

   Grazyna

   8 czerwca 2011r. 12:29

   myślę,że skorzystam z podpowiedzi.Zajmuję się promocją zdrowego stylu zycia i z przykrością stwierdzam,że wiedza i świadomośc ludzi w tej dziedzinie jest znikoma.Na wielu portalach czytamy,że Polska zajmuje pierwsze miejsce w chorobach układu sercowo-naczyniowego czy nowotworów,że żyjemy o 8-10 lat krócej, w NFZ brak pieniędzy na leczenie i co ? nic.Wymówki jakie nieraz słyszę czy czytam o profilaktyce są żenujące i powtarzane jak stara zdarta płyta,ale gdy już jest źle,to wtedy ludzie oczekują cudów.Dlatego szukam każdej możliwej formy promocji medycyny naturalnej.Żyjmy długo i w zdrowiu,pełni energii,sił i marzeń.Jednocześnie zapraszam na moją str.www.domowaapteka.eu i czekam na wypełnione formularze zakupów.

  • Avatar

   Józef

   2 czerwca 2011r. 17:23

   Artykuł jest interesujący i również
   zapraszam na stronę http://www.interkursy.pl/p/4807/
   Pozdrawiam

  • Avatar

   Hanna

   2 czerwca 2011r. 17:22

   Nie każda branża daje się ująć w taki schemat. Pośrednictwo pracy – nianie, opiekunki, gosposie czyli w skrócie – dobór personelu do domu, do pracy – to ciężki kawałek chleba.
   Może ktoś z Was coś mi podpowie. Czego klient Waszym zdaniem może oczekiwać od tego typu usług. http://www.aniolowo.waw.pl

  • Avatar

   Grazyna

   21 maja 2011r. 8:52

   przeczytałam te uwagi i już „złapałam” gdzie mogę poprawić moje błedy.Ponieważ oferuję zdrowie,popracuję nad skuteczną reklamą.Tym bardziej,że głównym królikiem doświadczalnym byłam osobiście,więc przedstawienie korzyści nie będzie trudne.Trzeba po prostu zmienić myślenie i przelać na katalogi.Dziękuję za ten e-mail.

  • Avatar

   Paweł

   15 maja 2011r. 23:06

   Bardzo dobry artykuł, w pełni zgadzam się z autorem. Towar czy usługę sprzedaje sprzedawca, ale to co on mówi lub co pisze (jeśli ofertę wysyła do klienta) jest bardzo ważne. Dlatego też wiedza jak przedstawić ofertę jest kluczowa w podnoszeniu skuteczności sprzedaży. Ulepszenie oferty może podnieść sprzedaż o 30%, 40% lub nawet więcej…

   http://jak-stworzyc-skuteczna-oferte.web44.net/

  • Avatar

   BABY DANCE

   12 kwietnia 2011r. 9:45

   Faktycznie, artykuł przypomniał o wielu dobrych, dawno zapomnianych aspektach reklamy.

  • Avatar

   Kleszczów

   7 marca 2011r. 17:20

   motywacja, motywacja i jeszcze raz motywacja bo bez tego nic sie nie osiągnie… reklama fajna i ciekawa dziedzina bez której nie ma promocji naszych produktów. Biorę się do roboty 🙂 brawo za artykuł.

  • Avatar

   Łukasz

   20 lutego 2011r. 9:49

   Mimo iż niedziela zaraz siadam do opracowania lepszej oferty, bardzo mobilizujący artykuł.

  • Avatar

   jacek

   12 lutego 2011r. 22:56

   Grzesiu powinieneś założyć sektę jesteś dobry,…… może już Ci się udało
   dzięki za zbiorową poradę
   pozdrawiam kapitalistycznie
   jacek

  • Avatar

   Igopak-Kartony-Producent

   8 lutego 2011r. 21:02

   Artykuł porusza wiele kwestii nad którymi warto się zastanowić nawet jeśli uważamy, że nasz biznes dobrze się kręci – zawsze może kręcić się jeszcze lepiej.

  • Avatar

   Perfekt-Remonty

   8 lutego 2011r. 20:50

   W pełni zgadzam się z „przedmówcą”! W mojej branży remontowo-budowlanej to szczególnie ważna kwestia.

  • Avatar

   Igopak-Kartony-Producent

   8 lutego 2011r. 20:47

   Swietny artykuł. Odpowiednie przedstawienie własnej oferty to połowa sukcesu, drugą jest jej urzeczywistnienie.

  • Avatar

   Perfekt-Remonty

   8 lutego 2011r. 20:41

   Wiele wskazówek, z których warto skorzystać!

  • Avatar

   Justyna

   8 lutego 2011r. 11:10

   Energetyzujący i motywujący artykuł o marketingu internetowym. Bedę go czytała raz jeszcze .

   Pozdrawiam serdecznie autora
   http://www.england.pl

  • Avatar

   meblemardom.pl - meble kuchenne Łódź

   14 stycznia 2011r. 21:54

   dopiero uczę się promować produkty przy wykorzystaniu kanału internet i ten artykuł uważam za bardzo dobry dla początkujących. Pozycjonuję hasło meblemardom.pl – meble kuchenne Łódź i jednocześnie staram się budować i rozwijać stronę o meblach kuchennych i biurowych.
   Jak do tej pory najwięcej jednak klientów to klienci z polecenia.

   Pozdrawiam wszystkich
   Tomasz Marek
   meblemardom.pl – Twoje eleganckie meble kuchenne

  • Avatar

   Piotr

   9 stycznia 2011r. 17:53

   Dziękuje bardzo za to co świetnie znam, a przez własną pychę zapomniałem i przestałem stosować – przez co efekt sprzedażowy przez internet zbliżył się do zera. Od poniedziałku zlecam zmiany, bo to co piszesz, to jest jedyna prawda, innej niema, a jeżeli ktoś uważa, że można coś inaczej zrobić to nieuchronnie dąży do zmniejszenia efektu ekonomicznego i zamknięcia firmy!

  • Avatar

   małgorzata

   21 grudnia 2010r. 12:32

   witam
   Zamieściłem ogłoszenie na tej stronie i nie tylko na innych też ,nie ma żadnego odzewu z internetu nie wiem jak mam dotrzeć do klientów ,gdyby nie znajomi to wogóle nie miał bym co robić

  • Avatar

   tomek

   13 grudnia 2010r. 17:52

   Super artykuł, zawiera sedno problemu oferowania, ale należny pamiętać o tym ze za ofertę nikt nam nie zapłaci. Liczy sie usługa lub towar.

  • Avatar

   Anna

   11 listopada 2010r. 14:21

   Reklama !!!!! W branży turystycznej działa najlepiej kiedy stać nas na umieszczenie jej w TV. Ale koszty są ogromne i stać na to tylko wielkich touroperatorów. Małe firmy drepczą w miejscu silą się na ulotki, foldery a efekt mały. Trzeba prowadzić marketing bezpośredni czyli docierać do klientów.

  • Avatar

   Gopi

   16 września 2010r. 19:32

   bardzo ciekawy wpis- wiele osób popełnia podstawowy błąd i nie precyzuje do kogo ma zaadresować swoją ofertę

  • Avatar

   Andrzej

   11 września 2010r. 11:57

   Ja również otrzymuję codziennie tony różnych ofert, pobieżnie je przeglądam, z reguły lądują w koszu. Natomiast ten mail doprowadził mnie do tego blogu….
   Przeczytałem artykuł, wszystkie komentarze i biorę się do pracy nad swoją stroną.
   Bo chociaż wydawało mi się, że wszystko ma ręce i nogi, to po przeczytaniu tego artykułu jestem pewien, że wiele muszę poporawić.
   Kienci, którym wykonywałem hafty i nadruki na odzieży, są bardzo zadowoleni i wracają ponownie, natomiast ja skupiłem się na ofercie poszczególnej odzieży.
   Czas to zmienić………

  • Avatar

   naprawa laptopów Poznań

   4 sierpnia 2010r. 11:06

   Jesteśmy zewsząd atakowani ofertami reklamowym – na nasze firmowe skrzynki dziennie przychodzi po kilkanaście zapytań, dodatkowo kilkanaście reklam. W większości przypadków pobieżnie czytamy te oferty, a najczęściej wrzucamy do kosza.
   A zatem – jeśli staramy się aby nasza oferta zaistniała w szerszym gronie – należy przede wszystkim wzmóc system poleceń – rekomendacja naszego znajomego może więcej niż „wypieszczona” oferta.

  • Avatar

   Ona

   9 czerwca 2010r. 18:39

   Uważam , że artykuł nie wnosi absolutnie żadnych nowości a wręcz upraszcza i spłyca problem napisania dobrej oferty. Oferty dla rynków B2C i B2B znacząco się od siebie różnią, wpływ na ich formę ma również target do którego jest ona kierowana. Oferta jest także determinowana przez produkt/ usługę jakiej dotyczy. Artykuł pełen oczywistości, ogólnikowy i niezbyt wnikliwy. pozdrawiam

  • Avatar

   ceramicus

   25 maja 2010r. 10:04

   Faktycznie ciekawy artykuł. Muszę pomyśleć o pewnych zmianach na mojej stronie, chociaz mam bardzo specyficzną ofertę (ceramika artystyczna). Dziękuję za materiał do przemyśleń.

  • Avatar

   Tworzenie stron WWW

   10 maja 2010r. 9:18

   Mailing, który dostaję od różnych firm z reguły wędruje do koszta, natomiast ten przeczytałem i co ważniejsze, zainteresował mnie, skutkiem czego kliknąłem na odnośnik 🙂 Tak więc autor wie o czym pisze i pisze całkiem przejrzyście, więc dokładam zasłużone 5 gwiazdek 🙂 A za chwilę zabieram się do przeczytania innych artów na tym blogu, bo jak już napisano wyżej – ciekawy wstęp skłania do dalszej lektury 🙂

  • Avatar

   Rafał

   2 maja 2010r. 15:28

   Dokładnie to powtarzam klientom, sformułowanie oferty handlowej to punkt wyjścia do budowania skutecznych narzędzi marketingowych.

  • Avatar

   Ryszard

   21 kwietnia 2010r. 14:50

   Właśnie dla naszego Klienta powstaje w bólach nasz nowy sklep. Niebawem otwarcie.
   Pozdrawiamy.

  • Avatar

   serwis notebooka

   22 grudnia 2009r. 0:15

   Podobało mi się to co Paweł napisał. Na pewno wie jak wiele wysiłku włożył w dopracowanie swojego serwisu komputerowego lecz zawsze najistotniejszy jest zadowolony klient. Zdarzyło mi się w moim serwisie laptopów dołożyć pieniędzy kilka razy aby klient był zadowolony korzystając kiedyś z firm outsourcingowych, które chwaliły się profesjonalizmem a w efekcie wilka lipa. Dobra renoma serwisu jest budowana nie od razu a njlepsza reklama to ta szeptana na ucho.

  • Avatar

   internet design

   9 grudnia 2009r. 2:36

   chyba dam to do przeczytania moim pracownikom a sam powiesze nad łóżkiem bo w rutynie sie zapomina o wielu rczynnikach majacyh wpływ na zakup towaru przez klienta a przecieżnajpierw sprzedajemy siebie.

  • Avatar

   Dominika

   14 listopada 2009r. 11:06

   Artykuł bardzo ciekawy, w mojej branży jak najbardziej potwierdza swoje zastosowanie. Jednaklże opisując swój produkt pamietajmy abyśmy nie popadli w słowotok.
   Aby przebić się ze swoim produktem należy rozpocząć od analizy. Każdy rodzaj działalności jest odmienny i trafia do innych grup docelowych klientów.
   Samo pozycjonowanie serwisu nie koniecznie może być wystarczające. Wszystko zależy od współpracy firmy pozycjonującej i chęci zarobku. Należy uważać na to aby nie płacić za pozycjonowanie bez wyników jakie nas interesują.

  • Avatar

   naprawa laptopów

   10 listopada 2009r. 18:03

   Często widzę jak ludzie beznadziejnie wydają pieniądze na reklamę zapominając o tym, że nie każda forma reklamy przynosi efekty. Najlepszą reklamą jest oczywiście klient i to ten zadowolony, więc można się skoncentrować na dobrej obsłudze co ostatnio jest b. modne. Musi nas być widać również na ulicy i w sieci a ztym już bywa różnie. Pamiętajmy pierwsze wrażenie robi b. dużo poparte doświadczeniem i profesjonalizmem może mieć tylko dobre skutki.

  • Avatar

   Grażyna

   9 listopada 2009r. 14:02

   To wszystko prawda. Wiele małych firmy obecnie za mało poświęca czasu na stowrzenie właściwej reklamy. Wiedzą, że jest to potrzebne ale nie mają czasu na kreowanie swojego wyzerunku. Wiem jak to jest. Sama popełniam ten błąd.

  • Avatar

   eliska

   8 listopada 2009r. 16:21

   Cieszę się,ze trafiłam na ten tekst . Jestem przed pracamai nad sklepem on iline . A więc wezmę pod uwagę wskazówki .Dziękuję

  • Avatar

   układanie kostki brukowej

   6 listopada 2009r. 11:50

   Rzeczywiście powyższy artykuł daje nam (usługodawcom, producentom) do myślenia.
   W naszej okolicy jest sporo firm brukarskich, czy też brukarzy, którzy świadczą swoje usługi. Sądzę, że wskazanie w ofercie na korzyści dla klienta, które odniesie wybierając właśnie naszą firmę, jest dobrym rozwiązaniem.
   Jak uważacie czy dodanie opisu korzyści do fotografii w galerii zrealizowanych projektów i aranżacji układania kostki brukowej jest dobrym pomysłem?

  • Avatar

   Anna

   4 listopada 2009r. 16:29

   Artykuł ciekawy i fajnie napisany ,ale w rzeczywistość jest inna.Internet jest bardzo popularny , ale niestety wykorzystywany do czytania o plotkach. W Polsce istnieje jeszcze pogląd ,że firmy reklamujące się w internecie to nieudacznicy szukający na siłę klientów.Moi klienci zawsze przyjeżdżają na miejsce nie korzystają z wiadomości umieszczanych w ofertach internetowych.Jest to zadziwiające w dzisiejszych czasach.

  • Avatar

   Niebanalnie.net

   2 listopada 2009r. 23:40

   Bardzo istotne jest testowanie. Ciekawym rozwinięciem tego tekstu byłoby właśnie opisnie metod testowania ofert.

  • Avatar

   Paweł

   23 października 2009r. 23:16

   W ciągu kliku lat prowadzenia działalności gospodarczej udało mi się wbić do pierwszej dziesiątki najlepiej wyposażonych i wykwalifikowanych serwisów komputerowych w województwie. Obecnie jesteśmy w stanie naprawiać sprzęt komputerowy równie skutecznie, jak nasi najlepsi konkurenci w wyraźnie korzystniejszych cenach. Cały czas się rozwijamy, ale klienci o tym nie wiedzą. 80% zleceń dostajemy od starych, dobrych klientów znających nas jeszcze z giełd elektronicznych. Nowi klienci nierzadko trafiają do nas w kuriozalnych okolicznościach, nieraz po bezsensownym wydaniu kwot kilkakrotnie przekraczających koszty naprawy u nas. Naszym celem na przyszły rok jest sprawić, żeby ludzie się o nas wreszcie dowiedzieli:)

  • Avatar

   Sławek

   21 października 2009r. 15:57

   Witam,
   Jozef napisał : „Jednak klientow pozyskiwac trzeba, tylko jak???
   Polski rynek jest berdzo specyficzny. ”

   a może właśnie jesteś we właściwym miejscu?? Jest tu chyba wiele osób które prowadzą niewielkie biznesy. Może to są Twoi klienci/współpracownicy? Jak zrozumiałem prowadzisz sprzedaż wysyłkową. Nie podałeś adresu www więc trudno mi ocenić Twoją ofertę, ale nie zależnie od tego jak ładną stronę zrobisz, wielu klientów wolałoby zamówić towar u kogoś „żywego” tu na miejscu. Podaj link do swojej strony, chętnie zapoznam się z Twoją ofertą bo pewne inwestycje sprzętowe też mam w planach.
   Pozdrawiam wszystkich!

  • Avatar

   Jozef

   20 października 2009r. 13:46

   Zgadzam sie zupelnie z artykulem.
   Sam prowadze firme w USA i wysylam do Polski wiertnice, maszyny budowlane i samochody na zamowienie, ostatnio poszerzylismy dzialalnosc o odziez oraz oferte zakupow tu na miejscu…w Chicago…wielu ludzi posiada wisedo USA…dolar spada…a ceny biletow tez nie sa az takie duze..
   Mam dwie strony interetowe,zaplacilem za pozycjonowanie w google ….skutecznosc nie jest jednak zadowalajaca.
   Jednak klientow pozyskiwac trzeba, tylko jak???
   Polski rynek jest berdzo specyficzny.

  • Avatar

   Artur

   19 października 2009r. 18:20

   Trzeba dużo czasu i owocnej pracy, aby osiągnąć sukces z witryną. Teksty, które czytamy to tylko teoria.

  • Avatar

   grzegorz

   13 października 2009r. 17:04

   dla mnie słowa zawarte w tekscie są dopingiem i wskazówką jak działać by lepiej promować sprzedawane produkty .sklepem który administruję zajmuję się od trzech miesięcy,coś tam poustawiałem ale mam świadomość iż daleka droga do sukcesu.na stronę wchodzi dużo odwiedzających ,jednak ilość zamówień jeszcze mnie nie zadowala.mam nadzieję iż zaglądając na te strony trochę się podciągnę i oczekiwane efekty przyjdą.

  • Avatar

   marek

   8 października 2009r. 18:57

   w pogoni za klientem i dobrą usługą,wykonaną z dobrych materiałów w obecnych czasach przy tych cenach materiałowych [drogich] jest trudno utrzymać rynek.Każda z firm musi omijać prawdę czyli na czymś oszukać.choć bym reklamował ze moje regipsy nie pękają i tak nikt w nie nie uwierzy bo jest taaka [fama].ze poddasza pękają. To jest zła technologia wykonania . Niech ktoś postawi ściane regipsową długości 50 mb.bez pęknięć, bo ja potrafie i jeszcze wiecej

  • Avatar

   Marian

   8 października 2009r. 15:19

   Witam i pozdrawiam wszystkich dbających o swój właściwy komfort życia.
   Pomysł bardzo mi się podoba i myślę, że będzie dużo ciekawych rzeczy do czytania.
   Sam mam do zaoferowania ciekawy temat. Pozdawiam.

  • Avatar

   Bronisław

   8 października 2009r. 10:24

   Majac na uwadze reklame swojej firmy wszystko zalezy od branży.Np.produkcja potrzebuje szerszej informacji o produkci,jego jakosci przydacznosci, cenie wartosci jako takiej, gwarancji jakosci .Dobrze zareklamowany produkt dobrej jakosci w pózniejszym okresie sam bedzie się reklamował.To jego jakosc będzie dowodem dobrej reklamy.Wasz portal jest tego dowodem i powinni producenci z niego korzystAC,GDYŻ STALE UNOWOCZESNIACI SWOJA OFERTE.mAM DO WAS ZAUFANIE I POLECAM GO MOIM KOOPERANTOM.jezeli chodzi o usługe to trudniej jest zareklamować bo to dotycz konkretnej uslugi np.mycie samochodu. transportu róznych towarów itd.

  • Avatar

   Adam

   7 października 2009r. 22:40

   Wspaniały tekst i sama prawda każdy z nas kreuje w głowie i snuje plany co zrobi z nowym produktem czy usługą dla czego nie zobrazować klientowi tego i pomóc mu w tej wizualizacji. Nie sztuka wypisać w punktach parametry produktu, o wiele trudniej opisać w sposób ciekawy jakie korzyści klient osiągnie dzięki nowemu nabytkowi. Myślę że bezduszne reklamy straciły na atrakcyjności a prawdziwe i szczere informacje mają o wile większą wartość.

  • Avatar

   Maciej - agencja art. Jazz Event

   7 października 2009r. 20:58

   Artykuł ma wydźwięk dopingujący, idę popracować nad ofertami…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Administratorem danych osobowych jest NNV sp. z o.o.. Cele przetwarzania i Twoje prawa.