Jak kupować na Aliexpress.com – bezpieczne zakupy online

aliW poprzednich artykułach „Import z Chin: Jak bezpiecznie zamawiać produkty z Chin” zaprezentowałem wskazówki i schemat realizacji transakcji handlowej z producentem z Chin.

W kolejnych artykułach postaram się zaprezentować coraz popularniejszą także w Polsce formę zakupów bezpośrednio od producentów m.in. w Chinach, czyli tzw. dropshipping. Serwis Aliexpress.com należący do Grupy Alibaba powstał w 2009 roku i w szybkim tempie podbija świat. Po raz pierwszy importerzy i kupujący towary z Chin dostają do ręki bezpieczne i proste narzędzie, pozwalające zminimalizować ryzyko międzynarodowego handlu  przez Internet. Aliexpress.com kieruje swoje usługi do klientów indywidualnych oraz średnich i małych firm zainteresowanych zakupem pojedynczych produktów lub niewielkich ilości hurtowych.

Krok 1. Idź na stronę AliExpress

Na stronę wejdź tutaj: AliExpress.com lub możesz wejść poprzez serwis Alibaba.com, gdzie znajduje się zakładka AliExpress.

Krok 2: Znajdź interesujący Cię produkt

Aby znaleźć interesujący Cię produkt, wpisz w oknie wyszukiwania nazwę produktu w jęz. angielskim. Następnie pojawią się szczegółowe opcje związane z wybranym produktem.

Krok 3. Wybierz interesujący Cię produkt

Wybierz z listy produktów interesujący Cię przedmiot. Kiedy wybierzesz, naciśnij zakładkę z nazwą produktu lub jego fotografię w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Krok 4: Sprawdź szczegóły związane z produktem

Sprawdź szczegóły związane z produktem i jego zakupem: cenę jednostkową i hurtową, warunki dostawy, minimalną ilość zamówienia. Możesz także skontaktować się bezpośrednio ze sprzedawcą w jęz. angielskim poprzez okno dialogowe znajdujące się na dole strony.

Krok 5: Złóż zamówienie

Jeśli dokonałeś/łaś wyboru i sprawdziłeś/łaś szczegóły, wybież ilość „Quantity” sprawdź i wybierz opcję wysyłki „Shipping Cost” i naciśnij przycisk  „Buy Now”.

Krok 6: Zaloguj się do swojego konta Alibaba.com

Po naciśnieciu „Buy Now” zostaniesz przekierowany do swojego konta Alibaba.com. Jeśli nie masz konta Alibaba.com załóż szybko i bezpłatnie konto tutaj: Alibaba.com

Krok 7: Potwierdź swoje dane adresowe

Potwierdź wprowadzone wcześniej twoje dane adresowe lub wprowadź nowe dane adresowe, gdzie zostanie przesłana przesyłka. Po sprawdzeniu prawidłowości wszyskich danych zatwierdź transakcję przyciskając „Place order”.

Krok 8: Powrót do strony głównej zamówień

Krok 9: Opłać zakupiony towar

Teraz możesz opłacić zakupiony towar poprzez wpłatę na bezpieczne konto escrow Alipay. platności możesz dokonać poprzez swoje konto PayPal, przelewem bankowym lub kartą kredytową.

Krok 10: Czekaj na potwierdzenie realizacji ze strony sprzedawcy.

Krok 11: Obserwuj na swoim koncie Transaction Alibaba.com przesyłkę

Krok 12: Odbierz przesyłkę i sprawdź czy jest zgodna z twoimi oczekiwaniami

Jeśli przesyłka spełnia twoje oczekiwania zatwierdź realizację transakcji poprzez przycisk „Confirm Delivery”.

Krok 13: Zatwierdź płatność i zakończ transakcję

Na swoim koncie Transaction Alibaba.com zatwierdź płatnośc na konto dostawcy i zakończ procedurę realizacji transakcji.

Zapraszam do współpracy, Marcin Nowak http://Aladyns.com

Dropshipper.pl Magazyn sprzedających w sieci

O autorze:

Marcin Nowak

Komentuj za pomocą Facebook'a

Komentarze (30)

  • artur

   13 kwietnia 2018r. 0:04

   Nie otrzymałem przesyłki z aliexspres , zgłosiłem spór , czy muszę podawać nr konta do zwrotu pieniędzy ,jak działa zwrot?

  • Slawomir

   14 listopada 2013r. 15:32

   Witam!
   Aliexpress ma teraz wiecej mozliwosci dokonania platnosci online, calosc transakcji jest zabezpieczona przez Aliexpress az do momentu akceptacji przez kupujacego w momencie otrzymania przesylki. Dostawa pocztowa z Chin lub Hong Kongu jest bezplatna ( dostawa ok. 30 dni ), dostawa kurierska platna ( dostawa do 14 dni ).

   Wiecej na: http://OdziezzChin.pl lub http://ChinskaOdziez.pl

  • Patryk Zarębski

   23 września 2013r. 17:53

   Witam wszystkich serdecznie. Chciałbym się was doradzić. Mianowicie chcę założyć konto internetowe w INTELIGO. Jestem niepełnoletni. 16 lat mam. Posiadam dowód osobisty oraz zgodę ze strony rodziców. Czy to wystarczy, abym robił zakupy na ALIEXPRESS? INTELIGO będzie przeliczać z ZŁ na $ bądź EURO? Proszę o pomoc i z góry dziękuje 🙂

   • Grzegorz

    22 listopada 2013r. 23:17

    Kolego jeśli Cię dalej temat interesuje to ja ze swojej strony polecam (i nie jest to żadna reklama, po prostu jestem z tej formy zadowolony) założenie konta na cinkciarz.pl. Potem do tego konta zamawiasz kartę wirtualną np. w USD (do zakupów na Ali). Kosztuje ona co prawda 15 zł, ale chyba nie jest to duży wydatek.
    Potem ze swojego konta zasilasz tę kartę kwotą jaką chcesz (tyle ile chcesz zapłacić – jeśli się czegoś obawiasz, albo kwotą dowolną).
    Zakładasz konto na Ali, kupujesz i płacisz podając numer karty.
    Nic więcej Cię nie obchodzi, Ali ściąga pieniądze, Ty sprawdzasz sobie jak masz ochotę czy naprawdę tyle ściągneli (chociaż nie może być inaczej 🙂 ).

    Wydając raz 15 zł, masz kartę do płatności internetowych, zakupów za granica…itd.

    Plusy:
    – Wszystko załatwiasz online, nie wychodząc z domu;
    – Karta przychodzi bardzo szybko;
    – masz pełen wgląd w historię operacji na karcie, co, jak, kiedy, ile;
    – szybki okres realizacji: wypłata z konta na rachunek karty -> waluta dostępna na karcie (na przykładzie banku Millenium, ale wszelkie informacje o „czasach” realizacji znajdziesz na stronie tego kantoru
    Minusy:
    – koszt karty 15 zł…

  • MS

   10 września 2013r. 12:47

   Najtańszy sposób płacenia: założyć bezpłatne konto złotówkowe, a następnie dolarowe w [url=http://rekomendacja.sync.pl/rekomendacja/?partnerID=36&applicationID=59397_4200_PLN_IRR00_X&userID=59397]www.sync.pl[/url] i zamówić do niego również bezpłatną kartę MasterCard

   Ze konta bankowego w PLN na konto w [url=https://www.walutomat.pl/?pp=1&uid=77970&bid=9991]walutomat.pl[/url] przelej PLN na wymianę.
   Złóż zlecenie wymiany PLN na USD.
   Wybierz najlepszy dostępny kurs wymiany lub określ własny.
   Po zakończeniu wymiany zleć wypłatę USD z konta [url=https://www.walutomat.pl]w walutomat.pl[/url] na rachunek bankowy USD w [url=http://rekomendacja.sync.pl/rekomendacja/?partnerID=36&applicationID=59397_4200_PLN_IRR00_X&userID=59397]www.sync.pl[/url]

  • Ania

   6 września 2013r. 13:01

   Cześć a kupował ktoś na Taniozchin.pl??? Ja tam właśnie kupiłam torebkę i buty:
   http://taniozchin.pl/taobao.php?name=view&id=18825682245
   http://taniozchin.pl/taobao.php?name=view&id=13694402507
   i czekam na przesyłkę do polski.
   na razie nic nie pisze, dam opinie jak już przyjdzie, ale na razie kontakt po polsku i wplata na polskie konto na plus

  • Dominik

   9 czerwca 2013r. 21:13

   Może mi ktoś wytłumaczyć jak zamawiać na aliexpress.

  • kaska

   9 kwietnia 2013r. 14:09

   a ja prosze o jakas odpowiedz bo nic z tego nie rozumiem kiedys tam weszlam na strone nic nie zamawialam a do tego jeszcze przyszlo mi jakies pismo celne ze jest paczka

  • Adam

   14 lutego 2013r. 11:11

   Dobry i przydatny poradnik… Nie raz już widziałem tam kilka przydatnych i niedrogich rzeczy 🙂

  • telchina.pl

   18 stycznia 2013r. 6:45

   nie zapłacisz cła jak wszystko zrobisz zgodnie ze sztuką.
   Aktualny link to poradników w zakupach
   http://telchina.pl/zakupy-w-chinach-przewodniki-vf46.htm

   i jeszcze jedno, nie da sie płacić obecnie przez skrill, pozostają karty, najtaniej to zrobimy w ten sposób.
   http://telchina.pl/jak-placic-na-aliexpress-vt2154.htm
   Udanych zakupów!

  • Piotrek

   16 grudnia 2012r. 16:37

   Jeśli zamówię telefon za 175$ będę płacił jakieś vaty albo cła?

  • Gregor

   11 maja 2012r. 17:17

   Witam to jak jest w koncu z tymi platnosciami linki do stronki telchina nie dzialaja z gory dzieki za odpowiedz pozdrawiam

  • rafał

   11 kwietnia 2012r. 20:08

   Patryk! kolego co wpłaciłes pieniądze..: czy otrzymałeś już przesyłkę, czy ktoś wogóle otrzymał przesyłki, jak wygląda to czasowo..?

  • rafał

   11 kwietnia 2012r. 20:07

   kolego od ramy..: dlaczego chcesz ramę, jak cały gotowy rower jest w cenie 1200? i tak wyjdzie cię reszta drożej..;)

  • Alicja

   7 marca 2012r. 23:07

   https://trejdoo.com to znakomite i proste rozwiązanie zabezpieczenia transakcji dzięki zamrożeniu przez kupującego środków do zapłaty u powiernika do czasu, kiedy towar lub usługa zgodnie z kontraktem zostaną dostarczone lub zrealizowane.
   Użytkownikami rachunku powierniczego Escrow są osoby i podmioty przeprowadzające dowolne transakcje zakupu towarów i usług w kraju i za granicą, w tym także zakup nieruchomości, pojazdów, oprogramowania oraz import lub export towarów. Taki rachunek polecam na platformie https://trejdoo.com

  • Maciekq

   6 marca 2012r. 22:58

   A kto mi wytłumaczy dlaczego kupujący na Aliexpress kupują 1000 sztuk pojedyńczo zamiast zamówić większą ilość od razu? Rozumiem, że mogą wystawić sobie wtedy 1000 komentarzy (feedback) ale czy są z tego jakieś inne korzyści?
   Czy jeżeli zamówię 1000 pojedyńczych paczek to nie będę musiał płacić cła i VAT-u????

  • grazia

   2 lutego 2012r. 15:56

   wszystko o płatnościach i zakupach w chinach znajdziecie w tym forum http://telchina.pl/zakupy-w-chinach-przewodniki-vf46.htm
   paypalem na aliexpress się już nie płaci,western union też odpada

  • adamus

   25 grudnia 2011r. 18:04

   mam pyt czy zamawiając coś z aliexpress to muszę mieć konto ogólno światowe czy wystarczy iść na pocztę i przelać pieniądze przelewem pocztowym

  • grazia

   19 października 2011r. 14:59

   paypal przekazuje pieniądze sprzedawcy dopiero jak otrzymasz przesyłkę, gdybyś nie otrzymał zamówionego towaru to zwracają ci pieniądze. Na stronie telchina.pl jest to dobrze opisane

  • maly

   19 października 2011r. 13:28

   sam paypal nie daje żadnej pewności, jeśli płacisz przez aliexpress jest jedynie gwarancja bezpiecznej płatności, Chiny są jak byk na Corridzie prą do przodu w rozszalałym tempie nie zważając ani na przepisy, ani na drobnych kupujących

  • Kinga

   18 października 2011r. 21:51

   od jakiegoś czasu wszyscy sprzedawcy z chin akceptują płatność jedynie metodą paypal. czy ktoś mógł by mi wyjaśnić na czym to polega? jaką mam pewność że po bezpośrednim wpłaceniu pieniędzy na konto sprzedawcy otrzymam towar odpowiadający opisowi i czy w ogole go otrzymam? jakie są zabezpieczenia przed oszustwem ze strony sprzedawcy?

  • Rafał

   9 września 2011r. 17:23

   Witam zamawiając ramę o wartości 700$ płaci się jakieś cło jeśli tak to jakie ?

  • Patryk

   24 sierpnia 2011r. 0:01

   witajcie ja kupiłem na aliepress z 2dni temu coś … wpłaciłem od razu kasę i do teraz nie mam żadnego potwierdzenia ani nic , to normalne?muszę czekać aż będę mieć przysyłkę? czy dowiem się coś wcześniej?

  • arek

   21 sierpnia 2011r. 15:22

   najlepiej obecnie płacic przez MoneyBookers, dokładny opis w linku
   http://www.telchina.pl/viewtopic.php?t=1174

  • Waldemar

   9 sierpnia 2011r. 17:05

   Jak usunąć ze strony zrealizowane już zamówienie ?

  • maly

   4 sierpnia 2011r. 21:47

   Tak jest…Może porozmawiamy przez gadu? Mój nr to13052237

  • Adam

   4 sierpnia 2011r. 10:25

   a w jaki sposób można wpłacić pieniądze, jaką metodą? jest coś podobnego do paypala?

  • maly

   3 sierpnia 2011r. 15:17

   Usunęli paypala, po co mają komuś kabze nabijać skoro mają własne płatności z escrowem. Co prawda te ich płatności są o ile dobrze pamiętam bezpłatne, ale kto wie czy to nie krok właśnie w kierunku wprowadzenia opłat. Pieniądze które przyjmują poprzez wpłaty nie są zapewne małe więc czemu nie mieliby skubnąć troche z tego rogu obfitości 🙂

  • Adam

   2 sierpnia 2011r. 22:42

   ja się chciałem zapytać co się stało z płatnościami paypal?

  • maly

   1 sierpnia 2011r. 18:43

   Wszystko ładnie pięknie, ale czy ta strona prowadzi jakąś weryfikacje sprzedających, bo niby skąd można wiedzieć czy sprzedający to nie osoba prywatna np.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Administratorem danych osobowych jest NNV AG. Twoje uprawnienia.