Firma Usługowa Mandragora Małgorzata Zdzienicka

21-100 Lublin, Lublin

604 200... 733więcej

Twoja lokalizacja

zmień lokalizację

   

  • Street View
  • Mapa

Przewodnik terenowy

Usługa w kategorii: Pilot wycieczek

Cena: do uzgodnienia

Województwo lubelskie to region czystej ,nieskażonej przyrody chronionej w dwóch parkach narodowych i 17 krajobrazowych, to malownicze Roztocze, a do tego wspaniałe zabytki przeszłości, ciekawa historia, np. :
Kozłówka – Muzeum Zamoyskich w Kozłówce – jedno z najwspanialszych muzeów wnętrz pałacowych w Polsce
Zamość - ,,Padwa Północy’’ – miasto idealne , zbudowane według renesansowych traktatów włoskiego architekta Bernardo Morando, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO
Puławy – ,,Polskie Ateny ‘’ – słyną z zespołu pałacowo-parkowego Czartoryskich i bogatej historii związanej z jednym największych rodów Rzeczypospolitej. (Dzisiaj gospodarzem obiektu jest Instytut Nawożenia i Gleboznawstwa )
Kazimierz Dolny – malownicze miasteczko na szlaku renesansu lubelskiego, od co najmniej dwóch wieków, ulubione miejsce plenerów malarzy, stał się najpopularniejszym ośrodkiem turystyki na Lubelszczyźnie.
Nałęczów – miasto ogród, z 200 letnią historią , związaną m.in. z Bolesławem Prusem czy Stefanem Żeromskim, polskie uzdrowisko specjalizujące się w leczeniu chorób serca i układu krążenia.
Chełm - słynie z unikalnych na skale światową podziemnych wyrobisk kredy , eksploatowanych przez mieszczan od XVI w, labirynt wielokondygnacyjnych chodników schodzących do 800 m w głąb może sięgać nawet kilkanaście kilometrów, turystom udostępnia się szlak o długości 2 km i głębokości 12 m
Włodawa – nadbużańskie miasteczko zachowało dawny klimat współistnienia trzech religii i kultur – katolicyzmu, prawosławia i judaizmu.
Lubelszczyzna – kraina od stuleci pozostająca na styku kultur Zachodu i Wschodu ,łącząca tradycje katolickie, prawosławne , judaistyczne ,ewangelickie, ormiańskie ,tatarskie . O tych tradycjach opowiada ,,Szlak 5 kultur ‘’. Szlak Kleberczyków opowiada o ostatniej bitwie obronnej 1939 r, a Szlak Henryka Sienkiewicza przypomina o związkach słynnego pisarza z Lubelszczyzną.
Ograniczona ilość miejsca nie pozwala na wskazanie całego bogactwa turystycznego Lubelszczyzny. By poznać urodę regionu ,rozkoszować się jego niepowtarzalnym klimatem i smakami trzeba przyjechać na dłużej, do czego serdecznie zachęcam i zapraszam.

Usługi

Kontakt

21-100 Lublin,
Lublin

604 200... 733więcej

Wyślij wiadomość

Proszę podać treść wiadomości

Błędnie wypełniony adres

Nieprawidłowy telefon

  kod bezpieczeństwa

Twoja wiadomość została wysłana.

Wystąpił bład podczas wysyłania wiadomości. Spróbuj ponownie później.

Ok


Godziny otwarcia: już zamknięte

  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Czw
  • Pt
  • So
  • Nd