MANDRAGORA Małgorzata Zdzienicka - pilot wycieczek i przewodnik turystyczny

Sport i turystyka / Przewodnicy turystyczni i piloci wycieczek

21-100 Lublin, Lublin

21-100LublinLublinLubelskie604200733

604 200... 733więcej

Wyślij wiadomość

Proszę podać treść wiadomości

Błędnie wypełniony adres

Nieprawidłowy telefon

Administratorem danych osobowych jest NNV AG i Ogłoszeniodawca.
Twoje uprawnienia.

  kod bezpieczeństwa

Twoja wiadomość została wysłana.

Wystąpił bład podczas wysyłania wiadomości. Spróbuj ponownie później.

Ok


Przewodnik miejski

Usługa w kategorii: Pilot wycieczek

Cena: do uzgodnienia

Lublin to miasto z bogatą historią i licznymi zabytkami.
Do najstarszych i najcenniejszych zabytków należy zabudowa wzgórza zamkowego. Stare Miasto należy do najpiękniejszych w Polsce, ponieważ zachowało średniowieczny układ przestrzenny. Miasto zachwyca autentycznością i klimatem sprzed wieków. Kaplica Trójcy Świętej na lubelskim Zamku to jeden z najcenniejszych zabytków sztuki średniowiecznej nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Turyści podziwiają w niej wspaniałe XV-wieczne freski w stylu bizantyńsko-ruskim ufundowane przez króla Władysława Jagiełłę. W Piwnicy pod Fortuną w zabytkowej kamienicy zobaczymy m.in. dawną winiarnię, której ściany pokrywa renesansowa polichromia – wyjątkowa w skali Polski z malowidłami o tematyce świeckiej, zawierającymi odwołania do kultury antycznej oraz renesansowej obyczajowości. Ponad 200 metrowa Trasa Podziemna biegnąca pod Starym Miastem umożliwia poznanie historii miasta, a uczestniczenie w multimedialnym pokazie wielkiego pożaru miasta z 1719 r jest dużą atrakcją.
Możemy poznawać miasto, jego historię, architekturę, ważne dla miasta postacie i miejsca podążając jednym z wyznaczonych szlaków: Szlakiem Unii Lubelskiej, Szlakiem wielokulturowym, Szlakiem pamięci Żydów lubelskich, Szlakiem znanych Lublinian.
Spacerując, zwiedzając Lublin podążamy śladami ważnych postaci polskiej historii, sztuki, literatury np. Jana Kochanowskiego, Henryka Wieniawskiego, Wincentego Pola, Bolesława Prusa, Ignacego Kraszewskiego.
Lublin daje możliwość zwiedzenia Podziemi Browaru Perła, zabytku lubelskiego przemysłu – zmodernizowanego dawnego klasztoru i kościoła Ojców Reformatów, w którym w latach 1846 – 2001 produkowano piwo. Doskonałym zwieńczeniem zwiedzania jest degustacja piwa w sali, będącej dawną leżakownią Browaru.
Tragiczną kartę historii Lublina przypomina Państwowe Muzeum na Majdanku, utworzone na terenie byłego hitlerowskiego obozu koncentracyjnego na Majdanku.


Pozdrawiam i zapraszam,
Małgorzata Zdzienicka

Usługi


Zmień branżę

Sport i turystyka - Lublin


Lublin

 

Zmień miejscowość

  • Kraśnik
  • Hrubieszów
  • Biłgoraj
  • Świdnik
  • Łęczna
  • Tomaszów Lubelski
  • Janów Lubelski
Zamknij

Baza wiedzy

Darmowy dostęp do informacji na temat skutecznych metod promocji oraz prowadzenia biznesu.

Nasze produkty